Telefon
Email

twoj@peugeot.opole.pl

Godziny otwarcia

Mon - Fri: 7AM - 7PM

Magnes

Magnesy neodymowe są używane w różnorodnych urządzeniach służących do poszukiwania różnych metali, minerałów albo innych obiektów. Niejednokrotnie wykorzystuje się je w magnetometrach, które służą do pomiaru sił oraz kierunków pola magnetycznego.

W poszukiwaniach geologicznych oraz górniczych, magnesy neodymowe są wykorzystywane do wykrywania minerałów posiadających metale, niniejsze jak np. złoto, srebro, miedź albo mnóstwo innych. W takim przypadku, magnesy neodymowe są wykorzystywane w różnorodnych rodzajach sond magnetycznych, jakie pozwalają na precyzyjne wykrywanie albo zlokalizowanie źródeł magnetycznych.

Innym przykładem zastosowania magnesów neodymowych w poszukiwaniach jest ich wykorzystanie w magnetycznych separacyjnych procesach, takich jak separacja metali ze złomu lub usuwanie zanieczyszczeń z ziarna. W takim przypadku magnesy neodymowe służą do wyłapywania albo oddzielania metalowych elementów od innych materiałów.

W poszukiwaniach skarbów magnesy neodymowe mogą również pomóc w znajdowaniu przedmiotów zrobionych z metalu, takich jak monety lub broń. Jednakże, w niniejszym przypadku należy pamiętać o bezpieczeństwie, gdyż magnesy neodymowe są niezwykle silne oraz mogą przyciągnąć do siebie nie tylko metale, ale dodatkowo inne przedmioty albo chociażby ciało ludzkie.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 1 (ostatnio: 28.04.2023 18:03:47)

Podlinkuj wpis:

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *